Последние публикации
| Величайшее из всех безобразий безобразие есть - заповедовать другому то, чего сам не исполняешь; потому что никакой не получим мы пользы от чужих дел.
преподобный Антоний Великий |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
Еще статьи...
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
« ПерваяПредыдущая12345678910СледующаяПоследняя » |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| Страница 4 из 364. | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
16 лютого, у день пам'яті праведного Симеона Богоприїмця, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим звершив Божесівенну літургію на престольному святі приходу на честь цього святого у м. Миколаєві. Архіпастирю співслужили секретар єпархії протоієрей Петро Струкало, настоятель храму протоієрей Валерій Голуб та клірики єпархії.
Перша половина XX століття, зима. Двоє ведуть монаха на річку топити. Прорубали ополонку. Підняли підрясник, зав'язали ним руки і голову, штовхнули в ополонку. Один сказав: «Вдар прикладом по голові». Інший відповів: «Та він і так уже готовий».
6 лютого, у день пам'яті преподобного Македонія, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим молився під час Божественної літургії і причастився святих Христових Таїн у кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці м.Миколаєва.
27 січня, у день віддання свята Богоявлення, Церква вшановує пам'ять святої рівноапостольної Ніни, просвітительки Грузії. Цього дня митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим молився під час Божественної літургії і причастився святих Христових Таїн у храмі рівноапостольної Ніни м.Миколаєва.
24 січня 2026 року відійшов до Господа настоятель парафії с. Радісний Сад Ольшанського благочиння ієрей Михайло Чугуєвець
19 січня, у день Святого Богоявлення, митрополит Миколаївський і Очаківський Питирим звершив Божественну літургію і чин великого освячення води у кафедральному соборі Різдва Пресвятої Богородиці. Правлячому архієрею співслужили клірики єпархії.
Сразу после канонизации преподобного Серафима в нашем Отечестве начали появляться храмы, освященные в его честь. Не стал исключением и Киев. Сохранилось свидетельство, что один из самых первых Серафимовских храмов — а в Киеве их несколько — был создан именно в Китаево. Церковь освятили в 1904 г. как домовой храм опекаемой Китаевской пустынью богадельни. Эта церковь сохранилась до ХХI века и стала монастырским храмом.
Еще одну Свято-Серафимовскую церковь, уцелевшую до сих пор, воздвигли в 1908–1910 гг. в Пуще-Водице.